آخرین فرصت تخفیف 40 درصدی شرکت در دوره PMBOK 7th

آخرین فرصت تخفیف 40 درصدی شرکت در دوره PMBOK 7th

برگزاری دوره مدیریت پروژه بر اساس مفاهیم جدید استاندارد PMBOK ویرایش هفتم در 28 فروردین ماه 1401

رویکرد جدید مطرح شده در پیکره دانش مدیریت پروژه، PMBOK، سبب شده است که بسیاری از علاقمندان به رشد و توسعه فردی، تمایل به دانستن این مفاهیم داشته باشند. اهمیت رشد و ارتقای فردی بر کسی پوشیده نیست و به نظر من یکی از مهمترین زمان‌هایی که شما برای رشد و توسعه فردی در اختیار دارید، 15 روز اول کار در فروردین ماه است. فشار کاری تقریبا کم و شور و حال شروع سال جدید به عنوان عوامل بسیار مثبتی است که به شما در پیمودن این مسیر کمک می‌نماید. 

تعیین اهداف سالانه برای هر فردی بسیار مهم است. یکی از مهارت‌هایی که در کسب موفقیت برای ما تاثیر به سزایی دارد، مهارت مدیریت پروژه است. برای کسب این مهارت باید دانش خود را در این زمینه افزایش دهیم و یکی از بهترین استادداردها که این مفاهیم را بیان نموده است، استاندارد PMBOK محسوب می‌شود. 

یکی از مهمترین تحولاتی که دراین استاندارد رخ داده است، تشریح چرخه حیات و انواع بیان ساده تفاوت انواع پروژه‌ها و نگرش مورد نیاز برای اجرای هر یک از آن‌ها است. 

تمرکز اصلی بر ایجاد ارزش برای یک سازمان است. مفهوم ارزش و اصول مدیریت پروزه در بخش اول استاندارد مدیریت پروژه تشریح شده است و در بخش دوم، دامنه‌های عملکردی با رویکرد جدید برای مدیریت پروژه تشریح شده است. 

اولین قدم در موفقیت یک پروژه توجه به ذینفعان است. هر چه بهتر بتوانیم با ذینفعانی که در موفقیت یا شکست پروژه نقش دارند بهتر ارتباط برقرار کنیم و نیازها و انتظارات ایشان را بهتر درک نماییم، امکان موفقیت پروژه بیشتر می‌شود. بنابراین موضوعی که به عنوان دامنه عملکردی در این استاندارد مطرح شده است، دامنه عملکردی ذینفعان است. 

داشتن یک تیم خوب برای موفقیت در یک پروژه ضروری است. بنابراین باید دانش خود را برای ایجاد یک تیم با عملکرد بالا افزایش دهیم. دامنه عملکردی تیم به عنوان دومین دامنه عملکردی دراین استاندارد تشریح شده است. 

رویکرد چرخه حیات و توسعه، یکی از جذابترین بخش‌هایی است که به این استاندارد اضافه شده است. بسیار از پروژه‌ها به علت عدم درک صحیح از مفهوم چرخه حیات و توسعه و تفاوت‌هایی که باید سبک مدیریت پروژه در هر نوع چرخه حیات داشته باشند، به بی راهه رفته‌اند. 

برنامه ریزی، به عنوان چهارمین دامنه عملکردی و یکی از مهمترین عوامل در موفقیت هر پروژه در این استاندارد تشریح شده است. یک برنامه ریزی صحیح  و داشتن رویکرد مناسب در برنامه ریزی، بر موفقیت پروژه تاثیر به سزایی دارد. 

دامنه عمکردی کارهای پروژه، به عنوان پنجمین دامنه عملکردی، همانطور که از نامش پیدا است بر اجرای صحیح فعالیت‌ها در پروژه تمرکز دارد. 

دامنه عملکردی ششم، تحت عنوان دامنه عملکردی تحویل، یکی از مهمترین و جذاب ترین بخشهای استاندارد است. شما برای اتمام هر بخش از پروژه باید الزاماتی را رعایت نمایید. بدون رعایت این الزامات امکان تحویل وجود ندارد و برای تحویل صحیح یک پروژه باید دانش مورد نیاز در این دامنه عملکردی را به خوبی درک نمایید. 

دامنه عملکردی سنجش واقعا جای یادگیری دارد، در این بخش از استاندارد شما با مفاهیمی برای کنترل عملکرد پروژه آشنا می‌شوید که قطعا تاثیر به سزایی در تغییر رویکرد شما بر مدیریت پروژه خواهد گذاشت. 

دامنه عملکردی عدم قطعیت، که همیشه ریسک و عدم قطعیت بر موفقعیت سازمان‌ها و پروژه‌ها سایه افکنده است. برای موفقعیت باید درک صحیحی از مدیریت ریسک داشته باشیم و بدون در نظر گرفتن ریسک‌ها و عدم قطعیت‌ها دستیابی به موفقیت ممکن نیست. 

هر پروژه را باید با رویکرد متناسب با شرایط آن مدیریت نمود. فصل متناسب سازی به شکل بسیار خوبی، مفاهیمی را برای مدیریت بهتر هر پروژه بیان می‌نماید. 

بخش آخر استاندارد که شاید بیشتر جنبه فنی و تکنیکی داشته باشد بر، مدل‌ها، تکنیک‌ها و مستندات مورد نیاز برای مدیریت یک پروژه متمرکز شده است. جمع آوری نظریه‌های مدیریتی در این بخش بسیار خوب صورت پذیرفته است. 

مفاهیم مدیریت پروژه چابک نیز برای درک بهتر تفاوت بین پروژه‌ها به این دوره آموزشی اضافه شده است. 

ما در این دوره آموزشی شما را برای برای اجرای یک پروژه نمونه تشویق می کنیم تا بتوانید مفاهیم را بهتر درک نمایید. 

منتظر حضور شما در این دوره آموزشی هستیم. فرصت تخفیف‌ها را از دست ندهید. 

 

اخبار