مدرک مدیریت پروژه حرفه‌ای بر اساس ICB4، مورد تایید IPMA

مدرک مدیریت پروژه حرفه‌ای بر اساس ICB4، مورد تایید IPMA

با گذراندن این دوره آموزشی چه مطالبی را می‌آموزیم؟ آیا گرفتن یک مدرک بین المللی در رزومه‌ی ما تاثیر گذار است؟

شاید برای شما این سوال مطرح شود که چرا به کسب مدارک حرفه‌ای در دنیای کسب و کار نیاز داریم؟ این مسیر را چگونه باید طی کنیم؟

یک جمله‌ی قدیمی برای کسانی که در صنعت مشغول فعالیت هستند همیشه ذهن ما را درگیر خود می‌نماید، " مطالبی که در دانشگاه می‌خوانید خیلی به درد شما برای شروع کسب و کار، استخدام در یک شرکت و حرفه‌ای شدن در کاری که انجام می‌دهید، نمی‌خورد." هر چقدر هم که در دانشگاه خود موفق بوده باشید و با نمرات عالی فارغ التحصیل شده باشید، باز هم نیاز به یادگیری دارید. به عبارتی برای ورود به دنیای کسب و کار باید مهارت‌های دیگری بیاموزید که این مهارت‌ها در هیچ دانشگاهی تدریس نمی‌شود. این مهارت‌ها با تجربه بدست آمده از اجرای تعداد بیشماری پروژه و توسط متخصصان این حوزه جمع آوری شده است. کسب مدارک حرفه‌ای مدیریت پروژه نشان می‌دهد که شما حداقل مبانی این تجربیات را درک کرده‌اید و خود را برای اجرای آن در محیط کار آماده می‌نمایید. توسعه شایستگی فردی یعنی اینکه شما با کسب این مهارت بهتر بتوانید با افراد در محیط کار خود ارتباط برقرار نمایید و میزان کسب موفقیت شما افزایش می‌یابد. 

به چه میزان استراتژِی سازمان را درک نموده‌اید؟ ساختار حاکمیتی در سازمان شما چگونه شکل گرفته است؟ ساختار، فرآیندها و استانداردهایی که سازمان شما بر اساس آن فعالیت می‌نماید چه اثری بر پروژه‌ای که شما در آن فعالیت می‌نمایید دارد؟ تطابق بر قوانین و مقررات تا چه میزان بر موفقیت و یا عدم موفقیت پروژه شما اثر گذار است؟ قدرت، علاقه ، فرهنگ و ارزش‌ها چه هستند؟ تمامی این سوالات در شایستگی‌های منظر مورد بررسی قرار می‌گیرد. شما توانایی تحلیل بهتری پیدا می‌نمایید، به عبارتی توانمندی و شایستگی خود را در درک این موضوعات افزایش می‌دهید. 

کسب دانش مدیریت پروژه تا چه حدی بر موفقیت شما تاثیر می‌گذارد؟ دانستن مواردی نظیر، طراحی، الزامات ،اهداف و منافع، محدوده، زمان، سازمان و اطلاعات، کیفیت ،مالی، منابع ، خرید و مشارکت، برنامه و کنترل ، ریسک و فرصت، ذینفعان، تغییر و تحول، انتخاب و تعادل چه تاثیری بر تصمیم گیری‌های ما می‌گذارد؟ دانستن تمامی این موارد یعنی شما از شایستگی‌های فنی در حوزه مدیریت پروزه برخوردار هستید. 

رکن دیگری از مدیریت پروژه که شما نیاز به دانستن آن دارید،خود مدیریتی، یکپارچگی شخصی و قابلیت اعتماد، ارتباطات، جلب مشارکت و ارتباطات، رهبری، کار تیمی، تعارض و بحران، اثر منابع، مذاکره و نتیجه محوری، است. این بخش از مهارت‌ها شایستگی‌های رفتاری شما را ارتقا خواهد داد. 

صرف هزینه در این حوزه‌ها یک سرمایه‌گذاری بلند مدت برای موفقیت شما است. با شرکت در دوره آموزش مدیریت حرفه‌ای پروژه بر اساس ICB4 بر روی خود سرمایه‌گذاری کنید. 

مطالب
مدرک مدیریت پروژه حرفه‌ای بر اساس ICB4، مورد تایید IPMA
با گذراندن این دوره آموزشی چه مطالبی را می‌آموزیم؟ آیا گرفتن یک مدرک بین المللی در رزومه‌ی ما تاثیر گذار است؟
برای کسب موفقیت در یک برگزاری یک جلسه brainstorming چه کنیم؟
هر چه بتوانید توانمندی خود را در اجرای یک جلسه بیشتر کنید موفقیت بیشتری در برگزاری جلسه طوفان فکری پیدا می‌نمایید
مدیریت ریسک در پروژه های با ماهیت کارفرمای دولتی!!!
چرا هیچگاه مدیریت ریسک در پروژه های ملی با هدایت شرکتهای دولتی اجرا نخواهد شد؟!
لزوم استقرار دفتر مدیریت پروژه برای توسعه کسب و کار
داشتن متدولوژی چه تاثیری بر موفقیت یک سازمان در توسعه کسب و کار خواهد داشت؟
نقش دفتر مدیریت پروژه در ارتقای سازمان (تجربه اجرای دو شرکت بزرگ در دنیا)
چگونه سازمان‌ها با کمک PMO سازمان خود را ارتقا می‌دهند
چگونه یک گزارش تهیه کنیم؟
مدیریت ذینفعان پروژه، مدیریت ارتباطات پروژه
مزایایی یادگیری دوره‌های آموزشی مدیریت پروژه با یک تامین کننده ثبت شده مورد تایید PMI
تامین کننده آموزشی ثبت شده مورد تایید PMI یا همان REP چه مزایایی دارند؟
 مدیریت پروژه چیست؟
مدیریت پروژه چیست؟